P, 25.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valimiste valvurid hakkavad europarlamendi kampaaniaid jälgima

Marian Männi
Valimiste valvurid hakkavad europarlamendi kampaaniaid jälgima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mari-Liis Jakobson
Mari-Liis Jakobson Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Sel nädalal alustavad tööd hea valimistava valvurid, kes jälgivad, et 88 Euroopa Parlamendi valimistel osaleva kandidaadi valimiskampaaniad oleksid sisukad ja eetilised ning aitaksid valijatel teha tarka otsust.

Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL), kes kutsus valvurid kokku, on juba viis aastat kutsunud valimistel esinduskogudesse pürgijaid üles järgima head valimistava.

Vabatahtlike hea valimistava valvuritena tegutsevad Ülle Madise, Margo Loor, Anna Karolin, Sergei Metlev, Toomas Mattson ja Urmo Kübar.

Lisaks valvuritele löövad seekord sisulise diskussiooni rikastamise huvides kaasa vabaühendused eri valdkondadest.

Oma ekspertteadmiste raames esitavad kandidaatidele küsimusi ning kommenteerivad toimuvat Inimõiguste Keskus, Arengukoostöö Ümarlaud, Avatud Eesti Fond, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Noorteühenduste Liit, Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eesti NATO ühing. Vastuseid aitab hinnata Eesti Väitlusselts.

Vabaühenduste liit EMSL palub kõigist valimistava rikkumistest ja kaheldava vormi või sisuga valimissõnumitest, tegudest, lubadustest ja reklaamidest teada andma ka kõiki valijaid, kirjutades aadressil valimistava@ngo.ee.

Märksõnad
Tagasi üles