Liikleja tähelepanelikkus viis roolijoodiku tabamiseni

Иллюстративное фото

FOTO: Teet Malsroos/ Õhtuleht

Tähelepaneliku liikleja vihje aitas politseil eile Valgamaal tabada alkoholi tarvitanud autojuhi.  

Eile õhtul kell 19.55 andis tähelepanelik inimene häirekeskusele teada, et Rõngu vallast sõidab Otepää suunas sõiduauto Škoda, mis liigub teel ebakindlalt ja mille juht võib olla tarvitanud alkoholi. Politseile autost teatanud 26-aastane Annika püsis sõidukil kuni politseipatrulli saabumiseni kannul ja andis operatiivselt teada selle liikumisest ning vahepeatustest, edastas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Politsei pidas Škoda kell 20.08 Elva-Palupera-Kähri tee 13. kilomeetril kinni. Sõiduki roolis olnud 43-aastase mehe kontrollimisel tuvastas politsei, et mees on tarvitanud alkoholi ning ta kõrvaldati juhtimiselt. Sama mehe on politsei alkoholi tarvitanuna autoroolist tabanud ka kolmel korral varem.

Valga politseijaoskonna vanemliikluspolitseinik Kaimar Karm kiidab kaasliiklejat, kes oma kahtlustest politseile kohe teada andis.

«Alkoholi tarvitanud roolikeeraja asetab lisaks endale ohtu ka kaasliiklejate elu ja tervise ning meie kõigi turvalisuse huvides on vajalik, et kahtlustäratavatest juhtidest politseile teada antaks. Ainult nii saame ohtu võimalikult vara ennetada ja hoida ära raskemad tagajärjed,» ütles Karm. 

Tagasi üles