K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

President Ilves nimetas peaministri kandidaadiks Taavi Rõivase

Raul Sulbi
, toimetaja
Facebook
Comments
President Toomas Hendrik Ilves nimetas peaministri kandidaadiks Taavi Rõivase.
President Toomas Hendrik Ilves nimetas peaministri kandidaadiks Taavi Rõivase. Foto: Annika Haas / presidendi kantselei

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele nimetada peaministri kandidaadiks Taavi Rõivas kui riigikogu valimistel enim parlamendikohti saanud Reformierakonna esimees.

Riigipea ütles kohtumisel Taavi Rõivasega, et ootab kuu aega pärast parlamendivalimisi enamuskoalitsiooni võimalikult kiiret moodustamist ning Eesti tulevikku vaatava ja kindlustava koalitsioonilepingu sõlmimist, teatas presidendi kantselei pressiesindaja.

«Kui see on Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRLi võimuliit, siis nende kolme erakonna 59 häält parlamendis annavad teile tugeva mandaadi ning kasutage seda vastutustundlikult ja riigimehelikult,» sõnas president Ilves.

«Enamusvalitsus on edukas vaid siis, kui pälvib lisaks parlamendi enamusele ka ühiskonna toetuse,» lisas ta.

Rõivas peab nüüd 14 päeva jooksul esitama riigikogule ettekande tulevase valitsuse moodustamise alustest. Siis otsustab parlament läbirääkimisteta avalikul hääletusel, kas anda peaministrikandidaadile valitsuse moodustamiseks volitused.

Riigikogult volitused saanud peaministrikandidaat peab esitama seitsme päeva jooksul uue valitsuse koosseisu presidendile, kes nimetab valitsuse kolme päeva jooksul ametisse. Uus, maksimaalselt 15-liikmeline valitsus astub ametisse vande andmisega riigikogu ees, millega algavad uue ja lõpevad tagasi astunud valitsuse volitused. Pärast seda vabastab president eelmise valitsuse ametist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles