Madison annetas esimeses kvartalis EKRE-le 5000 eurot

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaak Madison
Jaak Madison Foto: Elmo Riig / Sakala

Möödunud aastal parteile 6800 eurot annetanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu saadik Jaak Madison annetas tänavu esimeses kvartalis parteile veel 5000 eurot, olles selle summaga üks kolmest suuremast annetajast.

«Need summad pole midagi kolossaalset ja ma arvan, et aasta ja esimese kvartali peale annetada kokku 12 000 eurot ei ole mul mingisugune probleem,» kommenteeris Madison esmaspäeval BNS-ile EKRE suurannetajaks olemist.

Madison selgitas, et mullu oli ta kuusissetulek «tugevalt üle tuhande euro». «Kuni eelmise aasta augusti lõpuni töötasin mitme koha peal mitmeid aastaid järjepanu - tegin müügitööd ja olin laeva peal, minu sissetulek oli tugevalt üle tuhande euro ja väljaminekud olid suhteliselt marginaalsed, sest mul pole ühtegi kohustust. Selles suhtes oli täiesti okei säästa. Aga ma lisasin ka laenuraha,» sõnas ta.

Lisaks Madisonile annetasid tänavu esimeses kavartalis EKRE-le 5000 eurot veel Martin Helme ja Henn Põlluaas.

«Mina ja paljud teised EKRE juhtliikmed laenasid tuttavatelt, et valimiskampaania täie võimsusega ära teha ja et teiste parteidega konkureerida, oleme võtnud isiklikke laenukohustusi, nii et seal ei ole mitte midagi kahtlustäratavat või imelikku,» sõnas Madison.

Äsja avalikustatud andmetel kogus EKRE esimeses kvartalis kokku 37 298 eurot. Liikmemaksudest laekus parteile 2155 eurot ning riigieelarvest erakondadele mõeldud toetusena sai partei 2396 eurot. Tulu erakonna varalt teenis EKRE 85 eurot.

Saadik Jaak Madison kogus tuntust mitme aasta taguse blogipostitusega, milles ta arutles muu hulgas kunagiste koonduslaagrite kasulikkuse üle Saksamaa majandusele, samuti pälvis ülduse tähelepanu tema poolt reisilaevalt omastatud mobiiltelefoni oksjonile panek.

Tagasi üles