E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus võttis Keiti Voogrelt ära vanemlikud õigused

Georgi Beltadze
, reporter
Facebook
Comments
Keiti Voogre Harju maakohtus
Keiti Voogre Harju maakohtus Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Tartu maakohus rahuldas täna Võru linna avalduse ja võttis Keiti Voogrelt (22) täielikult ära vanemlikud õigused tema alaealise lapse suhtes. Vanemlikud õigused jäävad lapse isale.

Kohus leidis, et Voogrel puudub tegelik arusaam lapse tervislikust seisundist, tema kasvatamisest ning füüsilistest ja emotsionaalsetest vajadustest. Kohtu hinnangul kujutaks Voogrele hooldusõiguse jätmine ohtu lapse elule ja tervisele, teatas Tartu maa-, haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja Krista Tamm Postimehele.

Kindlaks määrati ka Voogre ja lapse vaheline edasine suhtlemise kord. Nii linnavalitsuse esindajad kui lapse advokaadist esindaja leidsid, et Voogrele võib võimaldada edaspidi lapsega suhtlemist kolmanda isiku juuresolekul. Kohtumääruse järgi võib Voogre edaspidi oma lapsega suhelda ainult valla- või linnavalitsuse määratud pädeva isiku, näiteks sotsiaal- või lastekaitsetöötaja juuresolekul.

Tänane kohtumäärus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Mullu 17. novembri kohtumäärusega peatas Tartu maakohus antud asjas menetluse kuni kriminaalasjas menetluse lõppemiseni. Harju maakohtu selle aasta 17. märtsi otsusega tunnistati Keiti Voogre süüdi kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti karistuseks kolmeaastane vangistus, millest kuus kuud kannab süüdimõistetu ära kohe ja ülejäänud 2,5 aastat mõisteti talle tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Voogret süüdistati selles, et alates 2013. aasta novembrist kuni eelmise aasta septembrini kasutas ta umbes kümnel korral vägivalda oma 2012. aasta märtsis sündinud tütre Emily kallal – lõi last lahtise käega ja tiris teda juustest, põhjustades lapsele valu.

Märtsis mõisteti Voogre süüdi kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti karistuseks kolmeaastane vangistus, millest kuu kuud kannab süüdimõistetu ära kohe ja ülejäänud 2,5 aastat mõisteti talle tingimisi kolmeaastase katseajaga. Kuna aga karistuse kandmise algusajaks loeti päev, mil Voogre kahtlustatavana kinni peeti ehk mullu 18. september, oli ta otsuse kuulutamise ajaks kuus kuud juba vangistuses veetnud ja ta vabastati kohtusaalis.

Kolmeaastase katseaja jooksul peab Voogre täitma kontrollnõudeid ja kohustusi, osalema sotsiaalprogrammis ning ei tohi tarvitada alkoholi ega narkootilisi või psühhotroopseid aineid. Lisaks mõisteti naiselt riigi tuludesse sundraha 585 eurot. 

Väikese Emily sandistamises süüdi mõistetud Voogre elukaaslasele Egert Mustale mõistis Harju maakohus karistuseks üheksa aasta pikkuse vangistuse. Ühtlasi mõistis kohus Mustalt kannatanu esindaja kasuks 50 000 eurot ja riigi tuludesse menetluskulud 2922,63 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles