E, 4.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prokuratuur: Eesti teeb Poolaga Tallinna Sadama asjus koostööd

BNS
Prokuratuur: Eesti teeb Poolaga Tallinna Sadama asjus koostööd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Allan Kiil.
Allan Kiil. Foto: Toomas Huik

Riigiprokuratuuri kinnitusel teeb Eesti Tallinna Sadama korruptsioonikaasuses õigusabipalvete kaudu koostööd Poola ametivõimudega.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja ei soovinud uurimise huvides siiski täpsemalt BNSile kommenteerida, millal ning millise sisuga õigusabipalveid on Eesti pool Poolale juba teinud ja milliseid menetlustoiminguid on Poolas tehtud.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kinni 26. augustil, 28. augusti hommikul võttis Harju maakohtu nad eeluurimise ajaks vahi alla. 26. augustil peeti kinni ka kolm altkäemaksu andmises ja kolm selle vahendamises kahtlustatavat. Nemad on reede keskpäevaks kõik taas vabadusse pääsenud.

Riigiprokuratuuri kinnitusel käivitus kriminaalmenetlus Kiili ja Kaljuranna tegevuse uurimiseks küll tänavu, kuid kogutud tõendid annavad alust arvata, et võimalikud korruptiivsed tehingud ulatuvad juba aastasse 2009.

Kahtlustuse keskne tehing on riigiprokuratuuri kinnitusel parvlaevahange ning uurimisandmetel tekitab kahtlusi laevade tellimine just Poolast.

Märksõnad
Tagasi üles