USAs unustas isa oma püstoli kaheksa-aastase poja koolikotti

Mõned Florida osariigi koolilapsed peavad nüüdsest kandma läbipaistvaid koolikotte. Selle abil loodetakse ennetada koolitulistamisi ja võtta õpilastelt võimalus tulirelvi seljakotti peita. FOTO: John McCall/AP/Scanpix

Miamis elav Ramon Nuiry läks eile hommikul oma kaheksa-aastast poega algkooli viima. Enne lapse kooli saatmist asetas mees püstoli poja koolikotti ja unustas tulirelva sinna, kirjutab Miami Herald.

Politsei teavitamise asemel otsustas mees kooli minna ja palus töötajatel poeg koos koolikotiga tema juurde juhatada. Pojaga kohtudes võttis Nuiry relva kotist välja, pani selle oma püksivärvli vahele ja lahkus õppeasutusest.

53-aastane Nuiry vahistati kahtlustatuna kooli territooriumil relva kandmises, relva sobimatus näitamises ja varjatud tulirelva kandmises. Eilseks õhtuks oli mees vanglasse toimetatud.

Hirmul lapsevanem nägi Nuiryt relva lapse koolikotist välja võtmas ja teavitas sellest koolitöötajaid, kes omakorda helistasid politseisse. Uurijad tutvusid turvakaamera salvestistega, mis kinnitasid kõne teinud koolitöötaja väiteid.

Politsei vahistas Nuiry kohaliku aja järgi eile pärastlõunal, mil ta oma pojale kooli järgi tuli. Ta tunnistas oma teo üles ja tulirelv leiti mehe autost. Politsei poolt avaldatud raportist ei selgu, kas Nuiry tunnistas ka seda, miks ta relva lapse koolikotti pani. 

Tagasi üles
Back