N, 9.02.2023

Vabaerakonna uueks esimeheks valiti Andres Herkel

Täismahus järelvaadatav!
Vabaerakonna uueks esimeheks valiti Andres Herkel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5

Täna pidas Vabaerakond üldkogu, kus valiti erakonnale uus juht ning tutvustati erakonna seisukohti lähenevate riigikogu valimiste eel. Erakonna uueks esimeheks valiti Andres Herkel. 

Erakonna esimeheks kandideerisid lisaks Andres Herkelile veel Tarmo Kaldma, Viktoria Lukats, Jüri Saar ja Olav Vaher.

Vabaerakonna juhatusse valiti Jüri Adams, Monika Haukanõmm, Elo Lutsepp, Enn Meri, Kaul Nurm, Jaanus Ojangu, Ain Ostra, Lii Ramjalg ja Vello Väinsalu.

Vabaerakonna aukohtusse osutusid valituks Katrin Hauk, Jako Kull, Eino Muruste, Taavi Simson ja Lembit Tuur.

Vabaerakonna revisjonikomisjoni liikmeteks said Anne Hansberg, Külliki Kübarsepp ja  Urmet Külaots.

«Me tuleme, sest me ei ole nõus Eesti poliitilise kultuuriga, mis on jäänud inimestele kaugeks ega väljenda enam ammu nende tegelikke ootusi,» meenutas Herkel oma kõnes Vabaerakonna manifesti esimest lauset. «Sealtpeale oleme me sõnastanud erinevaid demokraatia edendamise ja muid programmilisi dokumente, samuti mitmeid eelnõusid riigikogus. Kas neid algatusi on arvestatud? Ei, ei ole! Meie hääl on küll kõlanud kõvemini, kuid meie eelnõud põrkuvad kartellierakondade kollektiivkaitsele.»

Herkel lisas, et erakondade riigieelarvelist rahastamist ei ole vähendatud, valija hääle kaalu arvestav avatud nimekirja põhimõte on tagasi lükatud ning riigikogu liikmetele anti taas võimalus kuuluda kohalikesse volikogudesse ehk istuda korraga kahel toolil. 

«Kas loodetakse, et me väsime? Või oodatakse, et teemad vajuvad unustusse, kui neid lihtsalt ei lasta lahendada? Vastupidi, see, et Vabaerakonna tekkepõhjused on senini klaarimata, paneb meile kohustuse uue poliitilise mobilisatsiooni ellu kutsumiseks,» märkis Herkel. 

Oma sõnavõtus küsis Herkel ka seda, kas Eesti vajab Vabaerakonda või poliitilist liikumist, millele Vabaerakond on pigem kanderakett.

«Esimehena soovin ma olla meie tegemiste ja eesmärkide alandlik teener. Räägime meeskonnast. Ma ei soovi jagada erakonna liikmeid oma toetajateks ja vastasteks. Esimees ei tohi nii teha, sest esimees peab olemas olema kõigi liikmete jaoks,» kõneles Herkel.

Märksõnad
Tagasi üles