Video: kobras üritas Soomes inimest rünnata

Noor kobras tiigis ujumas. Illustratiivne foto.

FOTO: Marko Saarm

Soome rahvusringhäälingu loodusportaali toimetaja kohtus Kuusamo lähistel halvas tujus kopraga.

Kolmapäeva ööl kella kahe paiku sõitis Juha Laaksonen Salmineni küla külavaheteel jalgrattaga, kui märkas kedagi teepervel ojas liigutamas. Lähemale jõudes selgus, et tegu on kopraga.

Laaksonen rääkis YLE-le, et tuli ratta seljast maha ja lähenes vaikselt koprale, kui loom valju häälitsemise saatel teda rünnata üritas.

 

Mees eemaldus, et kobras rahuneks. Mõne aja pärast hakkaski loom mööda teed minema kõndima. Laaksonen järgnes talle rattal paarsada meetrit, kuni loom teelt tagasi ojja pööras.

Laaksonen tõdes, et kui kobras peaks ründama, pole see naljaasi. On ju kopral kuni nelja sentimeetri pikkused lõikehambad, millega näiteks paraja suurusega puu mahavõtmiseks kulub vaid paar minutit.

Kuigi tavaliselt hoiavad koprad inimesest eemale, võis loomateadlase Heidi Kinnuneni sõnul tegu olla noore kopraga, kes pärast vanematega üles kasvamist endale oma territooriumi otsib. Kahe-aastaseks saanud pojad lähevad otsima uut elupaika ja paarilist. Kui loom neid ei leia, on ta sunnitud pöörduma tagasi oma pesakonna juurde, kuhu saab jääda uue kevadeni.

Tagasi üles