L, 25.03.2023

Lavastaja Ingo Normet liitus Isamaa erakonnaga

Lavastaja Ingo Normet liitus Isamaa erakonnaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakond Isamaa

Lavastaja, õppejõud ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor Ingo Normet liitus Isamaa erakonnaga.

«Olen Isamaaga südames liitunud juba mitukümmend aastat tagasi. Olin Peeter Tulviste meeskonnas, kui ta kandideeris presidendiks. Tekkis tunne, et nüüd pean astuma Isamaa liikmeks. Olen Isamaad valinud, pidevalt jälginud ja kaasa elanud,» kommenteeris Ingo Normet Isamaaga liitumist.

«Rahvuskultuuri teemad on Ingole väga olulised. Eesti keele ja kultuuri eest seisvad inimesed, laiemalt rahvuskultuuri eest seisvad inimesed ning rahvuskultuuri hoidmine ja edasiviimine kuulub Isamaa põhiväärtuste hulka. Seepärast on Ingo Normeti liitumine Isamaaga väga loomulik ja oluline. Tahame, et need väärtused oleksid täna piisavalt kaitstud, mille eest Ingo ja Isamaa viimased 30 aastat seisnud on,» ütles Helir-Valdor Seeder.

Ingo Normet rääkis Isamaaga liitumisel, et parlamendist ei tohiks kaduda väärikus. «Isamaa on olnud julge ja riskialdis erakond. Omapoolse uue sloganivariandina pakuksin välja «Isamaa teeb meele rõõmsaks». Üleüldse leian ma, et poliitikas võiks senisest enam huumorit olla, sest huumor liidab ja aitab pingeid maha võtta. Ülemäärane tõsidus ja närvilisus poliitikas loob ühiskonnas tarbetuid pingeid ja meil ei ole kurjust juurde vaja.»

«Mäletan nostalgiaga aega, mil riigikogus andsid tooni noored riskijulged isamaalased ja teiste hulgas ka kuningriiklased. Minu meelest oli see juba tol aal suurepärane näide noorest demokraatiast. Tahaks nende aegade sundimatut hoogu ja kokkuleppevaimu ka tänapäeval tunda,» ütles Ingo Normet.

Märksõnad
Tagasi üles