Galerii: algas laulu- ja tantsupeo «Minu arm» juubeliaasta
Tuleteekond kestab sellel aastal 33 päeva!

Kahe päeva pärast algavad laulu- ja tantsupeo maakondlikud eelproovid, mille viivad läbi kunstilised toimkonnad üle Eesti ja täna tuli avalikuks laulu- ja tantsupeo «Minu arm» ajakava. 

See aasta on eriline laulu- ja tantsupeo osalistele ja kuulajatele. Tuleteekond saab alguse 1.juunil ja kestab 33 päeva nagu ka 50 aastat tagasi, kui tuld kanti igasse maakonda. «Tuleteekonnast saavad osaleda need inimesed, kes jäävad välja laulu- või tantsupeost,» ütles Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Lisaks sellele, et tuli liigub Eesti igas maakonnas, siis on ka laulu- ja tantsupidu tänavu ühe päeva võrra pikem. 

Juubelil on otsustatud kasutada bilolagunevaid nõusid ning laulu- ja tantsupidu on alkoholivaba. 

Laulupeo peadirigent Peeter Perens ütles, et tal on väga hea meel selle üle, et juubeli laulu- ja tantsupeo aasta avati Eesti Muusika ja Teatriakadeemias, kuna laulupeo avakontsert kannab alapealkirja «Õpetajale.»

«See on tänuavaldus kõikidele eesti koolmeistritele. Kava on koostatud eesti heliloojate ja nende õpetajate loodud muusikast» ütles Perens.

Tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste sõnul teeb selle peo eriliseks ilmselt see, et pea pooled tantsud on pärit varasematelt pidudelt ja saatemuusika on saanud uue kuue. «Kindlasti on peol hetki, mis võivad tekitada vaatajates ja tegijates äratundmisrõõmu. Ma loodan väga, et 2019. aasta suur pidu lubab nii peolistel kui ka pealtvaatajatel tunda, et vabal maal oma rada käia on meie suur võimalus ja niisama suur vastutus. Vastutus nende ees, kes on käinud enne meid, aga veelgi enam nende ees, kes praegu oma esimesi samme astuvad,» selgitas Rajaste.

Rahvamuusikapeo loomingulise juhi Juhan Uppini sõnul toob rahvamuusikapidu kokku pillimängijad, keda seob armastus rahvamuusika vastu. Seitsesada muusikut jagunevad seitsmeks omaette kavaga pilliliigiks: kandled, torupillid, viiulid, lõõtspillid, näppepillid, akordionid ja koondorkester. «Iga pilliliigi repertuaar toob esile nii pilli mängutraditsiooni kui ka uusi muusikalisi suundi. Traditsiooniliste eesti lugude seadete kõrval kõlab nii uuemat kui ka vanemat autoriloomingut ning teiste rahvaste lugusid,» ütles Uppin.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo «Minu arm» ajakava:

Tuletulemine 1. juuni (Tartu) – 3. juuli (Tallinn)

Tantsupeo esimene etendus neljapäeval, 4. juulil kell 19.00

Rahvamuusikapeo kontsert «Kannelde öö» neljapäeval, 4. juulil kell 21.00    

Tantsupeo teine etendus reedel, 5. juulil kell 11.00

Rahvamuusikapeo peakontsert reedel, 5. juulil kell 14.00

Tantsupeo kolmas etendus reedel, 5. juulil kell 18.00

Rongkäik laupäeval, 6. juulil kell 13.00 – 18.00

Laulupeo avakontsert «Õpetajale» laupäeval, 6. juulil kell 19.00

Laulupeo teise päeva suurkontsert pühapäeval 7. juulil kell 14.00

Tagasi üles