Kliima- ja rändemured panevad Soome suurparteid kahvlisse

  • Soome valitsusparteide Keskerakonna ja Koonderakonna toetus teeb vähikäiku.
  • Suurimat populaarsust nautivad sotsid on kimpus parteijuhi pikka haigusega.
  • Segane olukord on kasuks tulnud eelkõige rohelistele ja Põlissoomlastele.
  • Neid tõukab takka ka inimeste üha kasvav keskkonna- ja rändemure.

Kuni Soome sotsiaaldemokraatide esimees Antti Rinne on haiguslehel, täidab kõiki tema kampaaniaülesandeid üsna napi poliitilise kogemusega erakonna asejuht Sanna Marin. Tema kinnitusel on Rinne siiski endiselt partei kindel peaministrikandidaat.

FOTO: Sosialidemokraatit SDP/Facebook

Soomlastele on kahe kuu pärast toimuvatel valimistel tähtsaimateks teemadeks tervishoid ja tööga seonduv, kuid parteidele valmistavad enim peavalu kohe nende kannul käivad keskkonna- ja sisserändeküsimused. Tegu on ühiskonda sedavõrd lõhestavate küsimustega, et ükskõik milline seisukoht peletab suure hulga valijaid automaatselt eemale.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Et sotsiaal- ja heaoluriigiga seotud teemad pakuvad valijatele Soomes enim huvi, on tavapärane, kuid Helsingin Sanomate hiljutises uuringus kerkis esimest korda kolme tähtsaima küsimuse hulka ka kliima, energeetika ja keskkond, mida peab enda valimisotsusele määrava tähtsusega valdkonnaks 40 protsenti soomlastest.

Kohe keskkonnaküsimuste kannul on majandus- ja maksuküsimused ning ränne, mida peab tähtsaks võrdselt 35 protsenti inimestest.

Tagasi üles