Vabariigi Valimiskomisjon ei rahuldanud ühtegi kaebust (3)

Loora-Elisabet Lomp
Copy

Riigikogu valimiste järel esitati Vabariigi Valimiskomisjonile (VVK) 14 kaebust. Täna peetud mitme tunnisel koosolekul ei rahuldanud VVK ühtegi kaebust.

Kaebuste peamiseks sisuks oli e-hääletamise erinevad aspektid, vangide hääletamis-ja kandideerimisõigus ning valijate nimekirja mittekuulumine.

Kaebuste rahuldamata jätmise põhjuseks oli eeskätt see, et kaebaja õigusi ei olnud rikutud, samuti oli mitmeid kaebusi, mis ei puudutanud konkreetseid valimisi, vaid seaduseid üldisemalt.

«Valimiskomisjon suhtub kõikidesse kaebustesse väga tõsiselt, kuid lähtume oma töös seadusest, samuti saame arutada vaid küsimusi, mis kuuluvad VVK pädevusse,» sõnas VVK esimees Meelis Eerik.

Koosolekul oli arutluse all ka avalikkuses tähelepanu pälvinud Elurikkuse Erakonna kaebus, milles nõuti e-häälte veelkordset lugemist. «Valimiskomisjon riigi valmisteenistuse järelevalveorganina leidis, et e-hääled loeti üle kaks korda vastavalt seadusele ja protseduurireeglitele avalikult vaatlejate ja sõltumatute audiitorite silme all. Samuti ei olnud kaebuses välja toodud konkreetset rikkumist, mida VVK oleks saanud sisuliselt lahendada,» sõnas Eerik.

Kui kaebaja ei ole nõus VVK otsusega, on tal õigus kolme päeva jooksul pöörduda Riigikohtusse. Riigikohtul on aega kaebusi lahendada seitse tööpäeva. Valimistulemused saab välja kuulutada pärast seda, kui kõigi esitatud kaebuste kohta on tehtud lõplikud otsused.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles