Rabi ähvardanud mees peeti kinni, tema kodu otsitakse läbi

Eesti Juudi Koguduse pearabi Efraim Shmuel Kot.

FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Politseinikud pidasid eile kinni mehe, kes karjus sünagoogi sabati jumalateenistusele läinud pearabi Shmuel Kotile solvavaid väljendeid.

«Politseinikud tuvastasid, et solvaja on 27-aastane mees, kelle pidasime eile Tallinna kesklinnas asuvas kaubanduskeskuses kinni,» ütles põhja prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.

«Ta on hetkel väärteo korras 48 tunniks kinni peetud ja mees tunnistab oma tegu. Politseinikud kontrollivad täiendavalt mehe tausta ja hetkel kogume tõendeid tema kodust.»

Mirošnitšenko sõnul soovisid politseinikud kontrollida mehe andmekandjaid, et selgitada välja tema taust ja tegevuse motiiv. Kuna mees oli sellega nõus, siis mindi tema koju tema asju võtma. 

«Peame olema veendunud, et inimene ei kujuta oma hoiakute tõttu kellelegi täiendavat ohtu. Selleks töötame läbi loovutatud andmekandjad ning suhtleme mehega. Sõnades agressiivsust väljendavad inimesed peavad sellega arvestama, et politsei kontrollib, kas agressiivsus piirdub ebaviisaka eneseväljendusega või on inimene teinud või ette valmistamas ka agressiivseid tegusid,» ütles Mirošnitšenko.

Verbaalne rünnak leidis aset üleeile kella 9 paiku Tallinnas Paberi trammipeatuses, kui eesti keelt kõnelev mees karjus sünagoogi sabati jumalateenistusele läinud pearabi Shmuel Kotile väljendeid nagu «Mida sa, juut, vahid!», «Ahju lähed!» ja muud ebatsensuurset. 

Tagasi üles