Hammond: valitsusel ei ole Brexiti-kompromissiks punaseid jooni

Briti rahandusminister Philip Hammond.

FOTO: AP/Scanpix

Briti rahandusminister Philip Hammond ütles laupäeval, et valitsusel ei ole kõnelustel opositsiooniliste leiboristidega parlamendis Brexiti-ummiku lahendamiseks «punaseid jooni». 

«Meie seisukoht aruteludes leiboristidega on, et meil ei ole punaseid jooni,» ütles Hammond Bukarestis toimuval Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel ajakirjanikele. «Loodame täna vahetada leiboristidega veel seisukohti, protsess jätkub ja usume, et jõuame mingisugusele kokkuleppele.»

Briti valitsuse liikmed peavad Tööerakonna juhtidega läbirääkimisi, et leida kompromiss kuid kestnud Brexiti-kriisi lahendamiseks. Reedel tunnistas Tööerakond, et on «pettunud» valitsuse suutmatuses pakkuda peaminister Theresa May lahkumisleppele «reaalset muutust või kompromissi». 

Briti peaminister Theresa May palus reedel Euroopa Liidul lükata Ühendkuningriigi blokist lahkumine edasi 30. juunini ning soovib, et kui Briti parlament ja Euroopa Parlament ratifitseerivad Brexiti-leppe varem, siis lõppeks pikendus samuti varem.

May püüab meeleheitlikult saavutada Brexiti-leppe heakskiitmist enne EL-i liidrite kolmapäevaks kavandatud Brüsseli tippkohtumist, kus langetatakse ajapikenduse kohta ametlik otsus.

Tagasi üles