Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Minister Kuusik ei jaga uurimise ajal meediale kommentaare

Väliskaubanduse ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik andis esmaspäeval riigikogu ees ametivande. FOTO: Mihkel Maripuu

Väidetava perevägivalla tõttu kriminaaluurimise alla sattunud väliskaubanduse ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik otsustas uurimise ajal sellel teemal rohkem kommentaare mitte anda.

«Teatavasti on asjas algatatud uurimine ja seetõttu ma enam meediale lisakommentaare ei jaga. Ootame uurimistulemused ära,» kirjutas Kuusik täna vastuseks Postimehe ajakirjaniku päringule.

Viru ringkonnaprokuratuur teatas esmaspäeva õhtul, et politsei ja prokuratuur alustasid kriminaalmenetlust meedias avaldatud väidete kontrollimiseks Marti Kuusiku väidetava vägivallatsemise suhtes.

Kriminaalmenetlus algatati kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. Menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Kuuldused värske ministri väidetava vägivalduse kohta koduseinte vahel hakkasid levima kohe pärast seda, kui Kuusik tõusis ligi kolm nädalat tagasi EKRE IT- ja väliskaubanduse ministri kandidaadiks.

Marti Kuusik ütles esmaspäeval Postimehele, et need on alusetud valed. «Ka minu eksabikaasa on selle kohta teie väljaandele eelmisel nädalal juba oma kommentaarid jaganud.» Politseist öeldi pärastlõunal, et neile ei ole Kuusikuga seoses laekunud ühtegi teadet lähisuhtevägivalla kohta. Ka ei ole tema suhtes alustatud ühtegi vastavasisulist menetlust.

Postimees võttis eelmisel nädalal ühendust väidetava ohvriga, kes ütles, et see info ei vasta tõele. «See väide on absurdne. Marti Kuusik on väga hea isa, me saame väga hästi läbi ja ta sobib ministriks suurepäraselt. Toetan teda täielikult,» kommenteeris ta.

Tagasi üles
Back