Politsei tabas ööpäevaga kaheksa joobes sõidukijuhti

FOTO: Eero Vabamägi

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest kaheksa joobes juhti. 

Tabatud juhtidest ühel lasub narkouimas sõitmise kahtlus, ülejäänud seitse olid aga liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Kahes liiklusõnnetuses sai viga kaks inimest

Reedel juhtus kaks tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest.

Esimene õnnetus juhtus kella 10.49 ajal Tallinna südalinnas Narva maantee 4 juures, kus 53-aastane mees pidurdas linnaliinibussiga, mispeale kukkus ühissõidukis 41-aastane naine. Kiirabi viis reisija Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Teine õnnetus juhtus kella 16.37 ajal Tartus Puusepa ja Lunini tänava ristmikul, kus Kia Carnivali juhtinud 29-aastane naine eiras teeandmiskohustust ja sõitis otsa Mercedes-Benz C220 CDI-le, mille roolis oli 20-aastane naine. Kiirabi viis Mercedese juhi naabruses asuvasse Tartu Ülikooli kliinikumi.

Liikluspolitseinikke kohtab laupäeval suure tõenäosusega Võru-Põlva maanteel.

Tagasi üles
Back