Taimetoitlaseid pole unustatud: Laulu- ja tantsupeolistele pakutakse esmakordselt vegansuppi

Veganitest laulu- ja tantsupeolised ei pea enam peosupile alternatiivi otsima.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

Tänavu pakutakse esmakordselt suvisel üle-eestilisel laulu- ja tantsupeol osalejatele vegansuppe, kokku valmistatakse lihata suppe 26 000 portsu.

Orkla Eesti toiduvaldkonna turundusdirektor Marek Viilol rääkis, et tänavu valmistatakse 45 000 laulu- ja tantsupeolistele kokku 180 000 supiportsjonit. Koguseliselt tehakse kõige rohkem suitsulihaga hernesuppi ja seljankat, aga ka sealihaga värskekapsasuppi.

Esmakordselt valmistati peo tarbeks ka vegansuppe – läätse-köögiviljasuppi ning lihata rassolnikut. Kokku serveeritakse laulupeol 26 000 portsjonit vegansuppi.

Viie erineva supi põhjad valmisid Põltsamaa tehases selle ja eelmise nädala jooksul enam kui 30 tonnist eestimaisest köögiviljast ja lihast.

Supipõhi viiakse juuli alguses Tallinnasse, kus naiskodukaitsjad sellest supi valmis keedavad ja nii proovides kui pidudel 180 000 portsjonina peo osalejatele serveerivad. 

XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ toimub 4.-7. juulini Tallinnas. Üle Eesti valmistuvad kümned tuhanded lauljad ja tantsijad juubelipeol ülesastumiseks.

Tagasi üles