T, 28.03.2023

Ladõnskaja-Kubits: toetasin Mart Helme umbusaldamist, sest ta ei taha oma sõnade eest vastutada

Ladõnskaja-Kubits: toetasin Mart Helme umbusaldamist, sest ta ei taha oma sõnade eest vastutada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 32

Mart Helme umbusaldusavaldust toetanud rahvasaadik Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Isamaa) kinnitab, et ta soovis koos opositsiooniga siseministrit kohalt kangutada just tolle vastuvõetamatu retoorika pärast. Samas kinnitab Ladõnskaja-Kubits, et riigikogus nö akna alla pole tal kavas minna.

Ladõnskaja-Kubits ütles pärast riigikogus toimunud umbusaldushääletust, et just Mart Helme (EKRE) retoorika on see, mis tekitab temas küsimusi. «Ma arvan, et sõna on ka tegu ehk siis kui inimene midagi ütleb, siis ta ka vastutab selle eest ja vastutab ka signaalide eest, mida ta saadab ühiskonnale,» märkis Ladõnskaja-Kubits.

Rahvasaadiku sõnul selgitas ta hääletuse eel Isamaa fraktsioonile oma seisukohta, samas oma erakonnale truuks jäädes.

Küsimusele, mis Mart Helme retoorikas Ladõnskaja-Kubitsas enim vastumeelsust tekitavad, vastas rahvasaadik, et neid asju on terve loetelu, sealhulgas teadlaste halvustamine siseministri poolt.

Kuna täna polnud esimene kord, kui Ladõnskaja-Kubits oma fraktsiooni seisukohaga vastuollu läks, tekib küsimus, kas ka temast võib ühel hetkel riigikogus nö aknaalune saada?

«Ei, ma ei lähe ei oma erakonnast ega ka oma fraktsioonist. Ma olen isamaaline inimene ja ma jätkan koos oma fraktsiooniga,» kinnitas rahvasaadik.

Märksõnad
Tagasi üles