N, 1.06.2023

Mees palus tantsupeol oma kallima kätt: «Tuljaku» lõpus nagu kord ja kohus

Nele-Mai Olup
, reporter
Facebook Twitter
Comments 1
Tantsupeo peaproov Kalevi Staadionil
Tantsupeo peaproov Kalevi Staadionil Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Tänavune tantsupidu ja selle viimane tants «Tuljak» jääb ühele paarile eriliselt meelde.

Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambli Kuljus tantsijate Tiina ja Kristjani eriline hetk jäi ka kaamerapilti ning paar jagas ERRiga oma esimesi emotsioone. 

Rohkem kui pool oma elust rahvatantsu tantsinud Tiina ütles, et tal polnud aimugi, et tema elukaaslasel selline plaan mõttes mõlgub. «Absoluutselt null aimdust. Kui me lõpetasime «Tuljaku» ja ta ei lasknud mind tõstest maha, ütles, et ei, ära veel alla tule, siis ma korraks mõtlesin, et kas nii ongi ja nii siis lõpuks oligi.»

««Tuljaku» lõpus nagu kord ja kohus,» kommenteeris Kristjan. «Seda mõtet haudusin poolteist aastat,» lisas ta. «Kus siis veel seda ettepanekut teha, kui mitte ühel ilusal peol. Teha seda peol, kus hüüdlauseks on «Minu arm».» Kristjan lisas, et tänast päeva oleks eriti tore meenutada tantsupeo 200. juubelil.

Tiina ja Kristjan ütlesid, et jäid seekordse peoga väga rahule. «Südames on rõõm,» sõnas Tiina. Kas pulma avatantsuks saab «Tuljak?» Kristjan vastas: «Võib-olla.

Abieluettepanek tantsupeo lõpus pole esmakordne, ka 2014. aastal toimunud peo viimasel etendusel laskus üks rahvatantsijatest põlvele ja palus oma neiu endale naiseks.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles