Hawaii Ironmani võitis Jan Frodeno, Raivo E. Tamm oli rajal 15 ja pool tundi (3)

2019. aasta Hawaii Ironmani võitja Jan Frodeno
2019. aasta Hawaii Ironmani võitja Jan Frodeno Foto: TOM PENNINGTON / AFP

Täispika triatloni maailmameistrivõistlused Hawaiil võitis uue rajarekordi (7:51.13) püsititanud sakslane Jan Frodeno. Teisena finišeeris ameeriklane Tim O'Donnell (7:59.40) ja kolmandaks tuli sakslane Sebastian Kienle (8:02.04).

Hawaiil täispika triatloni maailmameistriks kroonitud Frodeno läbis 3,8 km pikkuse ujumisdistantsi 47 minuti ja 31 sekundiga, veetis rattaringil (180 km) 4 tundi, 13 minutit ja 3 sekundit ning jooksis maratoni (42,2 km) 2 tunni, 43 minuti ja 42 sekundiga. Kokku andis see aja 7:51.13, mis tähendas sakslasele Patrick Langele kuulnud rajarekordi alistamist minuti ja 26 sekundiga.

Hawaii saarel oli stardis ka armastatud näitleja Raivo E. Tamm. 54-aastane harrastussportlane läbis distantsi 15 tunni, 27 minuti  ja 34 sekundiga, saades 2272 osaleja seas 2147. koha.