WTA aastalõputurniiri võitis Ashleigh Barty

Ashleigh Barty
Ashleigh Barty Foto: ALY SONG/REUTERS

Hiinas Shenzhenis toimuva WTA finaalturniiri võitis maailma esireket Ashleigh Barty, kes alistas finaalis Elina Svitolina (WTA 8.).

Austraallanna Barty oli tund ja 27 minutit kestnud kohtumises ukrainlannast parem numbritega 6:4, 6:3.

Esimeses setis hoidsid mõlemad mängijad oma pallingut kuni kümnenda geimini. Siis õnnestus Bartyl Svitolina serv murda ning sett enda kasuks kallutada.

Teises setis murdis ukrainlanna esmalt Barty pallingu, kuid loovutas seejärel kaks oma servigeimi. 4:2 kaotasseisu jäänud Svitolina sai seitsmendas geimis taas Barty servigeimi kätte, kuid ei suutnud järgnevas geimis oma pallingut hoida. Barty rohkem ukrainlannale võimalusi ei andnud ning turniirivõit kuulus maailma esinumbrile.

Barty lõi kohtumises ühe serviässa, tegi kolm topeltviga, sooritas 30 äralööki ja lubas endale 26 sundimatut viga. Svitolina saldosse kogunes kaks ässa, üks topeltviga, kaheksa äralööki ning 13 lihtviga.