Saadikuteta jäänud Palestiina parlament upub tolmu ja avamata kirjadesse

  • Palestiina parlament käis viimati koos 2007. aastal.
  • Hamasi ja president Mahmoud Abbasi vastasseis muutis saadikute töö võimatuks.
  • Ametnikud käivad aga tühjas majas endiselt tööl mitte midagi tegemas.
  • Kuigi kõneldakse uute valimiste korraldamisest, näib see kauge väljavaatena.
Trellitatud värava taga asuvat Palestiina parlamendi peasissepääsu valvab relvastatud korrakaitsja,mis siis et saadikud ei ole juba aastaid istungeid pidanud. FOTO: ABBAS MOMANI / AFP / Scanpix

Sisselöödud uksed, tolmused lauad ja tosina aasta jagu lugemata kirju tervitab neid, kes astuvad Palestiina parlamendihoonesse, kus rahvaesindajad pole tööd teinud juba enam kui kümnendi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tüli tõttu omavalitsuse presidendi Mahmoud Abbasi ja islamistliku Hamasi vahel pole Palestiina Seadusandlik Nõukogu koos käinud juba alates 2007. aastast. Kaks osapoolt peavad parasjagu kõnelusi võimaluse üle korraldada esimesed valimised pärast 2006. aastat, kuid seni seisab okupeeritud Läänekaldal asuv parlamendihoone tühjana.

Tavalise tööpäeva ennelõunal seisab Ramallah’s parlamendiesisel sadadele sõidukitele mõeldud parkimisplatsil vaid paarkümmend autot.

Parlamendi istungisaali peauks on suletud ning sellekõrval seisab relvastatud politseinik. Klaasitud tagaukse, mis küll on osaliselt sisse löödud, kaudu pääseb ruumi siiski sisse. Istungisaalis koguvad spiikri lauda ümbritsevad tühjad istmeread tolmu.

Uus ja särav parlamendihoone avati Ramallah’ südames 2004. aastal, kuid saadikuid jõuti sinna valida vaid ühel korral. 

Tagasi üles
Back