Vene salakaubavedaja smugeldas sokkide sees Eestise üle 130 000 euro

Eesti-Vene piir Narvas.

FOTO: Arvet Mägi

Eelmise aasta lõpus avastas Narva tollikontroll Vene kodanikku läbi vaadates, et tal oli sokkide sisse peidetud sularaha, kokku 130 373,48 eurot.

Kokkuleppemenetluses tunnistas 68-aastane Sergei Viru maakohtus end süüdi, teatas Viru ringkonnaprokuratuur täna. 

Kohus karistas Sergeid salakaubaveo eest kuuekuulise vangistusega, millest kuulub kohe ärakandmisele 15 päeva. Ülejäänud vangistuse osa ei pöörata täitmisele, kui Sergei ei pane aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena saadeti Sergei Eestist välja ja talle kohaldati viieaastane sissesõidukeeld.

Kohtuotsusega konfiskeeriti temalt kinnipidamise käigus leitud ja äravõetud sularaha 130 300 eurot ja 5200 Vene rubla.

Viru ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Rita Hlebnikova sõnul lubab seadus ilma deklareerimata toimetada üle Euroopa Liidu tolliterritooriumi piiri sularaha kuni 10 000 eurot. «Alates 10 000 eurost tuleb raha nõuetekohaselt deklareerida,» märkis Hlebnikova. «Kriminaalvastutusele võetakse isikud, kes toimetavad ebaseaduslikult üle piiri sularaha suures koguses ehk üle 40 000 euro. Sellisel juhul on tegemist salakaubaveoga, mille eest võib määrata rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse ja konfiskeerida sularaha,» selgitas prokurör Hlebnikova.

Tagasi üles