Politsei hoiatab: uimastitesse segatakse nii rotimürki kui pesupulbrit

Politseioperatsiooni käigus konfiskeeritud narkootikum.

FOTO: Politsei

Politsei hoiatab, et narkootikumides leidub tihtipeale aineid rotimürgist pesupulbrini, mis võivad olla ohtlikumad kui toimeaine ise. 

Tervise Arengu Instituudi (TAI) narkomaania ennetamise keskuse juht Aljona Kurbatova rääkis «Ringvaates», et kui inimene narkootikume tarvitab, peab ta arvestama, et tootmise protsess on kontrollimatu ja seal võib olla muid aineid, kuna hangeldajad lisavad narkootikumidele kasu saamiseks ballastaineid, mis võivad olla erinevad. 

«Näiliselt süütud ained, nagu jahu, aga võib olla ka mürgist kodukeemiat. Loetelu ainetest, mis võivad olla uimastites, on väga suur,» rääkis Kurbatova ja täiendas, et palju sõltub ka sellest, kuidas uimastit manustatakse – kas süstitakse või võetakse suu kaudu ning näiteks jahu süstimine võib olla väga ohtlik, see võib lõppeda surmaga, mida on juba juhtunud. 

Põhja prefektuuri narkokuritegude talitluse juht Rait Pikaro rääkis, et narkodiilerite eesmärk pole kedagi tappa, vaid ainus eesmärk on sõltlastelt raha kätte saada.

«Segamine ei toimu teaduslikul meetodil, uimasti hulka lisatakse aineid, mis kätte satuvad, valitakse ballastained, mis sobivad tarvitajale sobiliku tekstuuriga kokku, näiteks sooda, tärklis, pesupulber,» rääkis Pikaro. Ta lisas, et enamjaolt on narkootikumis joovet tekitavat uimastit vähe ning enamiku koostisest moodustavad lisaaineid. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles