R, 2.06.2023

Erikomisjonis oli luubi all haigekassa tegevus riigihangete korraldamisel

Facebook Twitter
Comments
Haigekassa.
Haigekassa. Foto: Liis Treimann

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas tänasel avalikul istungil haigekassa tegevust tervishoiuteenuste riigihangete korraldamisel.

«Tervishoiuteenuste turul on olnud palju pingeid konkurentsi pärast, kus pakkujatel pole ette näidata investeeringuid ega ajalugu, kes aga hanke stabiilsust näidanud pakkujatelt endale saavad,» ütles komisjoni esimees Jürgen Ligi istungi eel. «Sellise olukorra jätkusuutlikkus ja konkurentsi õiglus vajab kontrollimist,» lisas ta. 

Riigikontrolli kontrolliaruandest «Eesti Haigekassa tegevus tervishoiuteenuste riigihangete korraldamisel» selgus, et hanke võitjaks võis saada ka raviasutus, millel edukaks tunnistamise hetkel ei jagunud sobilikke ruume, aparatuuri ega töötajaid raviteenuse osutamiseks.

Komisjoni istungile olid kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik, Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane, terviseameti peadirektor Üllar Lanno ning riigikontrolli esindajad.

Teise teemana käsitles komisjon veel riigikontrolli «Ülevaadet äridiplomaatia korraldusest». Riigikontroll leidis ülevaates, et EASi ja välisministeeriumi omavaheline konkureerimine ja ebapiisav infovahetus ei toeta äridiplomaatia arengut. Samuti vajab äridiplomaatia märgatavalt pikema perspektiiviga rahastamist. 

Sellele arutelule olid kutsutud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, välisministeeriumi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja riigikontrolli esindajad.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles