Kaljulaid kutsus erakondade juhid arutama poliitilist olukorda (29)

Copy
President Kersti Kaljulaid.
President Kersti Kaljulaid. Foto: Ints Kalnins

President Kersti Kaljulaid kohtub järgmisel nädalal kõikide parlamendierakondade ja riigikogu fraktsioonide juhtidega, et arutada tekkinud poliitilist olukorda ning erakondade koostöövõimet.

Riigipea sõnul peab riigikogu suutma rahvale näidata oma töövõimet ja -tahet ning oma seadusest tulenevaid õigusi peavad saama realiseerida nii koalitsioon kui ka opositsioon.

«Demokraatias on olulised mõlemad pooled – nii enamuse õigus oma poliitilist agendat ellu viia kui ka opositsiooni õigus kaasa rääkida ja olla ära kuulatud. Demokraatia tähendab eeskätt enamuse vastutust vähemuse ees. Aga viimaste päevade arengud riigikogus näitavad, et üle kõige on erakondadel vaja otsida koostöövõimet ja -tahet ning selle pealt ühist pinnast edasi liikumiseks. Eesti rahvas ootab enda valitud esindajatelt koostöötahet ning enda kehtestatud seaduste järgimist. Eesti rahvas tahaks riigikogu üle uhke olla,» ütles Kaljulaid.

Teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kohtub president Reformierakonna juhi Kaja Kallasega, Keskerakonna esimehe ja peaministri Jüri Ratasega, Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Martin Helmega, Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare ja Eesti 200 juhi Kristiina Kallasega. Riigipea kohtub ka riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuuga, EKRE fraktsiooni juhtiva Siim Pohlakuga ning Isamaa fraktsiooni juhi Priit Sibulaga.

Kommentaarid (29)
Copy
Tagasi üles