OTSEPILT Riigikogu erikomisjon uurib Kiigelt ja riigikontrollilt vaktsineerimise korraldust

Loora-Elisabet Lomp
Copy
Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Covid-19 viiruse vastase vaktsineerimise korraldust ja kriisi leevendamiseks mõeldud toetusmeetmete kasutamist.

Istungile on kutsutud tervise- ja tööminister Tanel Kiik, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ning rahandusministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul soovib komisjon saada selgust valitsuse täitmata lubaduse kohta, et mai esimese nädala lõpuks on vaktsineeritud 80 protsenti üle 80-aastaseid. Praegu on vaktsineerimise tase naiste seas alla 60 ja meeste seas alla 70 protsendi.

«Samuti on oluline saada ülevaade tõrgetest üldvaktsineerimisel ning sellest, milline on valitsuse kava järgi vaktsineeritu staatus erinevate piirangute ja sertifikaatide rakendamisel,» lisas Reinsalu.

Lisaks vaktsineerimisele käsitleb komisjon istungil kriisis kõige enam kannatada saanud valdkondadele toetusraha jagamist. «Ma ei väsi kordamast, et olgu see eelarveline või laenuraha, kõiki riigieelarvelisi vahendeid tuleb kasutada sihipäraselt, võrdsetest reeglitest lähtuvalt ja arvestades, et nende rahadega on võimalik luua uut väärtust, mitte ainult vanu võlgu kustutada,» kõneles Reinsalu.

Tagasi üles