R, 7.10.2022

EKRE noorteühendus valis uue juhatuse ja esimehe

BNS
EKRE noorteühendus valis uue juhatuse ja esimehe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Konservatiivse Rahvaerakonna noorteühenduse Sinine Äratus meeleavaldus.
Konservatiivse Rahvaerakonna noorteühenduse Sinine Äratus meeleavaldus. Foto: Erik Prozes

EKRE noorteühendus Sinine Äratus korraldas 23.-25. juulini Kulina mõisas suvelaagri ja üldkoosoleku, kus valiti organisatsioonile uus juhatus ja esimees.

Esimeheks valiti varasem Tartu ringkonna juhatuse liige ja riigiteaduste üliõpilane Eino Rantanen, juhatusse kuuluvad veel ka kunstnik ja visuaaltehnoloogia entusiast Aleksander Erstu, Sinise Äratuse asutajaliige ja riigikogu liige Ruuben Kaalep, Sinise Äratuse aktivist ja noor ajaloohuviline Gemma Bernadette Kits ning muusik ja audiovisuaaltehnik Jaagup Kuusemaa.

Uus esimees Eino Rantanen on Sinise Äratuse liige 2018. aastast ja alates 2020. aastast ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu linna ringkonna liige.

«Eesolev aasta toob endaga kaasa mitmeid võimalusi ning kavatsen anda oma panuse selleks, et Sinine Äratus muutuks veelgi aktiivsemaks ja võimsamaks jõuks avalikul areenil,» ütles uus esimees Eino Rantanen.

Eelnev esimees Karl Juhan Bahovski tänab organisatsiooni meeldiva aja eest esimehena ja soovib kõigile parimat uue juhatuse käe all.

Lisaks üldkoosolekule toimusid Sinise Äratuse suvelaagris ka mitmed seltskonnategevused, nauditi koos Virumaa loodust ning värskendati vaimu saunaga, et virgalt uuele tegevusaastale vastu minna.

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus asutati novembris 2012 ja selle eesmärgiks on jõuda eestlaste uue rahvusliku ärkamiseni. Sinise Äratuse eestvedamisel toimub igal aastal Tallinnas vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik. Lisaks kõikvõimalikele aktsioonidele tegeleb ühendus noorte maailmavaatelise harimise, kultuuriliste ettevõtmiste ja rahvusmeelse kogukonna loomisega.

Märksõnad
Tagasi üles