Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kiik peab selgitama koroonaviiruse neljandaks laineks valmistumist

Riigikogu liige Riina Sikkut (SDE). FOTO: Eero Vabamägi

Sotsiaaldemokraatide nõudmisel peab tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) tulema riigikogu ette ja selgitama, kuidas valmistab valitsus ühiskonda ette nii viiruse neljandaks laineks kui ka kriisist väljumiseks ning mida on senistest vigadest õpitud.

«Valmisolek terviskriisiks oli kehv, aga nüüd on teadmisi viiruse kohta rohkem, ravivõtted arenenud ja vaktsiinid kättesaadavad. Aga mida ei ole, on plaan, mille järgi ühiskonda Covid-19 nakkuse leviku ajal juhtida,» ütles teisipäeval arupärimise üle andnud Riina Sikkut. «Nii inimestel kui ka ettevõtetel on raske oma tegevusi planeerida, sest valitsuse otsused, näiteks piiranguid puudutavad, ei ole ette aimatavad. Samuti pole kriisist väljumise kava. Ootame ministrilt selgeid vastuseid.»

«Avalikkus on pikalt olnud n-ö plaaniootuses - soovitakse vaktsineerimiskava, kriisiplaani, väljumisstrateegiat. Miks sellele ootusele ei ole vastatud? Miks reageeritakse jooksvalt avalikule arvamusele ja nakatumisnäitajatele? Kolmanda laine tipust oleme me läbi tulnud, kahjuks küll välditavate kaotustega. Milline on plaan neljandaks laineks? Milliseid ettevalmistusi tehakse, millised kulud on eelarves ette nähtud ja milliseid seadusemuudatusi kavandatakse, et järgmise lainega ei kaasneks taas välditavat tervise ja elude kaotust?» küsivad sotsiaaldemokraadid Kiigelt.

Sotsiaaldemokraadid pärivad Kiigelt ka omavalitsuste, koolide, tervishoiu- ja hoolekandeasutuste senisest parema kaasamise kohta. Ministril tuleb riigikogule tutvustada ka seda, millist vaktsiinidega hõlmatuse eesmärki plaanib valitsus järgmiseks aastaks.

Tagasi üles
Back