Kallas kõrgest elektrihinnast: kõik pensionärid ei ole abivajajad, minu vanemad ei vaja abi (104)

Copy
Peaminister Kaja Kallas riigikogu infotunnis.
Peaminister Kaja Kallas riigikogu infotunnis. Foto: Eero Vabamägi

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) ütles täna riigikogu infotunnis kõrge elektrihinna tõttu hätta sattunud pensionäre puudutavale küsimusele vastates, et kõik pensionärid ei ole abivajajad.

«Minu vanemad on pensionärid, nemad ei ole abivajajad. Neile selle toetuse andmine tegelikult tähendaks seda, et seda toetust saab keegi teine vähem, kui seda teha automaatselt,» ütles Kallas.

Kaja Kallase isa on riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige ja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Siim Kallas, kelle palk on üle 5700 euro.

Kallas ei ole nõus kriitikaga, et kõrget elektrihindade eest toetuse küsimine on niivõrd keeruline, et pensionärid ei saa sellega hakkama.

«Ma ei tea, miks te eakatesse nii üleolevalt suhtutute, justkui nad ei saaks hakkama. Tegelikult on Eestis väga tublid inimesed ja inimesed on üldiselt väga terased,» ütles Kallas Helir-Valdor Seedri (Isamaa) küsimusele vastates.

Peaministri sõnul on elektritoetuse taotlemisel esitatav küsimuste loetelu enam-vähem sama, mida küsitakse ka tulude deklareerimisel.

Tagasi üles