E, 20.03.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Ratas rahva küsimustele vastates: kiirtestid peaksid ühiskonda tagasi tulema

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Ratas rahva küsimustele vastates: kiirtestid peaksid ühiskonda tagasi tulema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Riigikogu esimees Jüri Ratas.
Riigikogu esimees Jüri Ratas. Foto: Tairo Lutter

Riigikogu esimees Jüri Ratas (KE) vastas täna õhtul kell 19 Facebooki otse-eetris inimeste küsimustele - nii energiahindade meetmetest kui ka kiirtestide kasutuselevõtust. 

Seekordne Facebooki otseülekanne toimus legendaarses värskelt renoveeritud Leelo kohvikus Salme Kultuurikeskuses. Vaatajatel oli võimalik otse-eetri ajal esitada Jüri Ratasele küsimusi.

Rääkides kiirtestide kasutusele võtmisest, märkis Ratas, et aeg on hakata ühiskonda avama. «Minu arvates peaksid kiirtestid tulema ühiskonda tagasi koheselt, et inimesed, kes ühel või teisel kombel ei ole vaktsineeritud, saaksid koos oma lähedastega tulla ühiskonnaellu tagasi,» sõnas riigikogu esimees.

Selle juures toonitas Ratas siiski vaktsineerimise olulisust koroonaviirusega võitlemisel. «See ei tähenda seda, et ma kuidagi ütleks, et ärge vaktsineerige. Loomulikult vaktsineerimine ja tõhustusdoos on oluline, et haigust paremini põdeda, kui see tuleb,» selgitas möödunud aasta lõpul koroonaviiruse küüsi langenud Ratas.

Tema sõnul on riigis ühiskonna avamiseks piisav vaktsineerimistase saavutatud. «Ma arvan, et me oleme saavutanud selle vaktsineerimise taseme, mida tänaste võimalustes on võimalik saavutada. Pean õigeks, et me räägiksime ühiskonna avamisest," rõhutas Ratas.

Märksõnad
Tagasi üles