Narva linnavolikogu esimehe kiri peaministrile viis Eesti 200 võimult (2)

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Eesti 200 juht Kristina Kallas.
Eesti 200 juht Kristina Kallas. Foto: Sander Ilvest

Eesti 200 lahkus Narva võimukoalitsioonist. Erakonna juhi Kristina Kallase sõnul oli Narva volikogu eilne tankiteemaline pöördumine peaministri poole ja kohtuteega ähvardamine neile viimane piisk.

«Sügava kahetsusega on Narva linna kohalik omavalitsus, märkimisväärne osa Narva, Ida-Virumaa ja Eesti elanikest sunnitud jälgima teie poolt toime pandud poliitilist ja õiguslikku omavoli seoses meie omandiga, mis on piirkonna elanike jaoks hindamatu olulise ajaloolise ja väärtusliku tähtsusega,» kirjutab Narva linnavolikogu esimees Vladimir Žavoronkov peaminister Kaja Kallasele (RE).

Kallase valitsuse otsus punamonumendid teisaldada rikkus Žavoronkovi sõnul riigi kodanike põhiseaduslikke õigusi ja vabadusi. Nüüd nõuab ta Narva linnavolikogu nimel Kallaselt välja kõik valitsuse otsused punamonumentide teisaldamise kohta. Lisaks soovib volikogu saada eksperdihinnanguid ja arvamusi, mille alusel need monumendid sundlammutati. Veel tahab Narva linnavolikogu näha loetelu kõigist Narva haldusterritooriumil asuvatest demonteeritud ja demonteeritavatest mälestistest.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles