N, 8.12.2022

Eesti 200 seisab silmitsi sisevõitlusega võimu ja uue kursi nimel

Meinhard Pulk
, ajakirjanik
Eesti 200 seisab silmitsi sisevõitlusega võimu ja uue kursi nimel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Nii erakonnakaaslased kui ka politoloog Tõnis Saarts kiidavad Kristina Kallase tööd. Sellest hoolimata pole tema koht erakonna Eesti 200 esimehena sugugi kindel.
Nii erakonnakaaslased kui ka politoloog Tõnis Saarts kiidavad Kristina Kallase tööd. Sellest hoolimata pole tema koht erakonna Eesti 200 esimehena sugugi kindel. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Eesti 200 siseopositsioonis küpseb soov Kristina Kallas viis kuud enne riigikogu valimisi erakonna esimehena välja vahetada. Ühes sellega on soov nihutada erakonna maailmavaatelist kurssi, et napsata endale Eesti uusima erakonna Parempoolsed valijaid.

Üldkogu peab Eesti 200 juba 1. oktoobril. Ametlikult ei ole erakonna ajaloo esimesele ja seni ainsale juhile Kristina Kallasele konkureerivaid kandidaate üles seatud. Kuid nagu nentis üks erakonna juhatuse liige Postimehele, «on väga suur tõenäosus, et esimehevalimistel on rohkem kui üks kandidaat».

Erakonnasiseseid võimunihutajaid innustab soov lähendada erakonda Parempoolsetele, kes uue liberaalse erakonna niši nimel Eesti 200ga võidelda tõotab.

Üks teoreetiline areng on, et Parempoolsed neelatakse lihtsalt alla: ehk kui seitse kuud enne riigikogu valimisi loodud erakond hoogu üles ei saagi, liituvad nad ühel hetkel lihtsalt Eesti 200ga.

Märksõnad
Tagasi üles