K, 1.02.2023

Opositsiooni jäänud Odinets: Kohtla-Järvel on sündinud korruptsioonikoalitsioon

Margus Paaliste
, ajakirjanik
Opositsiooni jäänud Odinets: Kohtla-Järvel on sündinud korruptsioonikoalitsioon
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eduard Odinets
Eduard Odinets Foto: Madis Veltman

Kohtla-Järve linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Eduard Odinetsi sõnul on tänased hääletused linna esinduskogus näidanud korruptsioonikoalitsiooni sündi. Enamiku uuest koalitsioonist – 9 saadikut 15-st – moodustavad hiljuti korruptsioonikuritegudes kahtlustuse saanud volikoguliikmed.

«See, mis on täna volikogus sündinud, ei anna muud arvata, kui et Eesti Reformierakond, valimisliit Restart Kohtla-Järve ja valimisliit Progress on kokku leppinud võimu jagamises Kohtla-Järve linnas. Äärmiselt kurb, et võimu nimel võidakse sõlmida lepet ükskõik kellega, peaasi et saab ihaldatud ametikohti. Ja kõike seda uue hingamise ja läbipaistvama valitsemise sildi all,» kommenteeris sotside ja Keskerakonna ühiskandidaat Odinets pärast Kohtla-Järve linnavolikogu erakorralist istungit.

Odinets lisas, et korruptsioonikoalitsioonile annab värvi juurde ka erakondade rahastamise järelevalve komisjoni algatatud menetlused nii valimisliidu Restart Kohtla-Järve kui valimisliidu Progress suhtes. Väidetavalt on valimisliidud saanud keelatud annetusi Kohtla-Järve korruptsiooniskandaalis juhtivat rolli mängiva ärimehega seotud firmadelt.

«Absurdseks teeb olukorra ka see, et uue koalitsiooni võtmetegijaks on inimesed, kes veel kuu aega tagasi on umbusaldanud oma partnereid korruptsioonikahtlustuse tõttu. Nüüd tehakse uut, kuid tegelikult vana koalitsiooni. Ju siis on usaldus 30 päevaga taastunud. Selline ongi poliitika Kohtla-Järve moodi,» ütles Odinets.

Täna valiti Kohtla-Järve linnavolikogu uueks esimeheks Kohtla-Järve gümnaasiumi direktor Hendrik Agur valimisliidust Restart Kohtla-Järve. Aguri kandidatuuri poolt hääletasid liikmed tema valimisliidust, Reformierakonnast, valimisliidust Progress ja Keskerakonna nimekirjast omaette leeri moodustanud saadikud. Linnavolikogu valis 15 häälega linna uueks meeriks seni Viru vangla projektijuhina töötanud Virve Linderi. Sotside kandidaat linnapea kohale Henri Kaselo sai 10 häält.

Märksõnad
Tagasi üles