Postimehe Hääleandja aitab riigikogu valimiste kandidaatide seast teha just sulle sobivaima valiku.

Hääleandja

Postimehe Hääleandja aitab leida igale valijale just tema vaadetele sobivaima riigikogu valimiste kandidaadi.

Meil on 29 valikvastustega küsimust, millele on vastanud ka kandidaadid. Hääleandja leiab igas valimisringkonnas sinu vastustega enim sobivad kandidaadid. Lisaks näed ka neid, kellega on suurim erinevus.

Näitame ka kandidaadi ja vastaja paiknemist skaalal parempoolne-vasakpoolne ja liberaalne-konservatiivne. Tulemuste lehel kandidaadi nimele vajutades näeb lisainfot tema kohta ning saab võrrelda enda ja kandidaadi vastuseid.

Igale valijale oma kandidaat!

 
 

Kuidas Hääleandja töötab

Hääleandja võrdleb sinu vastuseid kandidaatide vastustega ning arvutab välja, kui selgelt te ühel meelel olete või kui lahknevad on teie arvamused ja väärtused. Kui teil mõlemal on selge seisukoht (vastasite „jah“ või „ei“) ja teie vastused kattuvad, siis on teie kokkusobivus suur. Maksimaalne kokkulangevus on võimalik just selliste selgete vastuste puhul, sest siis võib kõige kindlam olla, et olete ühel meelel. Kui on vastatud “pigem jah” või “pigem ei”, siis taoline vastus näitab teatud ebakindlust ning seetõttu ei saa ka kokkulangevus või erimeelsus olla maksimaalne. Kokkulangevus on 0, kui kandidaadi jaoks ei ole ükski selline teema oluline, mis on teile oluline või kui lahknevused ja kokkulangevused ükstest ära nullivad.

Osad küsimused puudutavad majanduslikke (vasak-parem mõõde) või sotsiaalseid (liberaalne-konservatiivne mõõde) teemasid. Nende alusel oleme paigutanud sinu ja kõik kandidaadid poliitilisele maastikule, mis annab üldise ülevaate ideoloogilistest profiilidest. Vasakpoolne positsiooni tähendab riigi suuremat sekkumist majandusse, samas kui parempoolne tähendab riigi vaoshoitumat rolli ning rõhku inimese enda vastutusel. Sotsiaalselt liberaalne positsioon pooldab pigem multikultuurset indiviidile keskendunud ühiskonda, samas kui konservatiivne positsioon viitab pigem traditsiooniliste ja rahvuslike väärtuste austamisele.

Loe pikemalt hääleandja ülesehituse kohta siit.

Hääleandja meeskond: Martin Mölder, Indrek Tamming, Heleri Kuris, Aarne Seppel

Kommentaarid (34)
Copy