E, 29.05.2023

Fotograaf nõuab Keskerakonnalt loata pildi kasutamise eest tasu, erakond peab seda kõrgeks

Kadri Tammepuu
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 8
Keskerakonna valimisplakati taustaks on fotograaf Tarmo Haua pilt, mille ilma loata kasutamise eest küsitud tasu peab partei nüüd liiga kõrgeks.
Keskerakonna valimisplakati taustaks on fotograaf Tarmo Haua pilt, mille ilma loata kasutamise eest küsitud tasu peab partei nüüd liiga kõrgeks. Foto: Tarmo Haud

Riigikogusse pürgijaid tutvustavad valimisplakatid on tänavaid ilmestanud juba nädalaid, ent hiiglaslikel pindadel kasutatud pildid ei pruugi olla sinna alati ausaid teid pidi jõudnud. Nii avastas fotograaf Tarmo Haud Tartust kaheksa Keskerakonna plakatit, mille Tartu kesklinna kujutav taustapilt on mehe kinnitusel tema tehtud ja esitas parteile kahjunõude.

Haud rääkis, et poolteist kuud tagasi võttis temaga ühendust Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi, kes uuris, kas tohiks partei valimiskampaanias kasutada üht tema tehtud Tallinna lauluväljaku droonipilti. Haud keeldus ja arvas, et sellega asi piirdub.

Nähes nüüd üht teist enda pilti Tartus Keskerakonna valimisplakatil, saatis Haud erakonnale arve, et anda neile vähemalt tagantjärele võimalus asja seadustada, sest ennetava keelamise võimalust talle ei jäetud. «Küsisin fotosid müüvast agentuurist tasu määramiseks nõu, lisasin sinna inflatsiooni ja olukorda arvestava koefitsendi,» selgitas Haud.

Facebook Twitter
Comments 8

Märksõnad

Tagasi üles