E, 25.09.2023

FOTOD ⟩ EKRE kogunes erakonna volikogule juhtkonda valima

«Kaja Kallas, päästa Eesti – astu tagasi!»
Postimees
Facebook
Comments 6

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kogunes laupäeval Tallinnas Olümpia hotellis, et valida volikogu esimees ja aseesimees. 

Pressiteates vahendati, et päevakorras on volikogu esimehe ja aseesimehe valimine, erakonna esimehe Martin Helme ülevaade poliitilisest olukorrast ning poliitilise avalduse vastuvõtmine.

EKRE volikogusse kuuluvad erakonna auesimees, esimees ja aseesimehed, erakonna parlamendiliikmed, kongressil valitud volikogu liikmed, ühenduste esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed.

Maakonna- ja linnaühenduste volitusel kuulub täiendavalt volikogusse üks esindaja iga 300 liikme kohta.

Avaldus: Kaja Kallas, päästa Eesti – astu tagasi!

EKRE volikogu märkis oma avalduses, et Eesti poliitikas on kõige pakilisemalt lahendamist vajavaks probleemiks muutunud Kaja Kallas (RE), kes olevat perekonna kaudu lõiganud kasu äritegevusest Putini Venemaal. «Ennast pikka aega moraalimajakana esitlenud Kallas on oma ebapädeva poliitika ja sügavalt ebamoraalse käitumisega viinud meie riigi tõsisesse kriisi ja ummikseisu.»

«EKRE-le ja uuringuküsitluste järgi ka suuremale osale Eesti elanikest ei ole vastuvõetav peaminister, kes tuli võimule valede toel ning kes idavedusid kommenteerides jätkab küünilist ja süsteemset vassimist.»

«Kaja Kallase tegevusest põhjustatud rahvusvaheline mainekahju on suurim, mis Eestile kunagi osaks on saanud. Mida kauem praegune peaminister ametis on, seda suuremaks see mainekahju paisub ning seda enam kannatab Eesti usaldusväärsus Ukrainat toetava ja Vene sanktsioone nõudva ning jõustava riigina,» öeldi avalduses.

Volikogu hinnangul on ilmselge, et mida kauem lubavad Reformierakond ja tema koalitsioonipartnerid Kallasel jätkata, seda igapäevasemaks muudetakse riigi juhtkonna toel ühiskonnas seni vastuvõetamatu valetamine, manipuleerimine ja silmakirjalikkus ning seda legitiimsemaks muutub Eestis vereraha ja valgekraede kuritegeliku hõnguga äriajamine Putini oligarhidega. «Ühiskonna moraalne korrumpeerimine on kuritegu oma rahva vastu.»

«Moraalse kompassi puudumisele lisaks ei ole Kaja Kallas kompetentne juhtima riiki ega võimeline tooma Eestit välja Reformierakonna valitsuse tekitatud Euroopa suurimast inflatsioonist ja majanduslangusest. Samamoodi puudub tal tahe ja oskus leida lahendusi ajaloo ühele tõsiseimale demograafilisele kriisile. Vastupidi – tõstes makse ja kehtestades uusi, kärpides peretoetusi, mahitades ajaloo suurimat massiimmigratsiooni ning likvideerides parlamentaarset demokraatiat, valmistab praegune valitsus ette Eesti rahvusriigi hävingut.»

Volikogu juhtis tähelepanu sellele, et valitsuskoalitsioon on kaotanud ühiskonna toetuse ning kannatada on saanud poliitika usaldusväärsus tervikuna. Selle taastamiseks vajatakse nende hinnangul erakorralisi valimisi. «Esimeseks sammuks on siiski peaministri tagasiastumine.»

«Kutsume Eesti kodanikke üles kasutama kõiki legaalseid vahendeid – piketid, meeleavaldused, märgukirjad, petitsioonid –, et survestada peaministrit ja võimuliitu tagasi astuma ja kutsuma esile erakorralised valimised. Ainult siis, kui Kaja Kallas astub tagasi, saab Eesti minna edasi!»

«Ühtlasi kinnitame, et EKRE pöörab esimesel võimalusel tagasi kõik praeguse valitsuse kahjulikud otsused, sh peretoetuste kärped, samasooliste abielu seadustamise, kavandatava automaksu ja tsensuuriseaduse,» väidab volikogu.

Facebook
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles