E, 25.09.2023

Madis Kallas: pankade erakorralise maksu arutelu ei tohiks karta

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 2
Madis Kallas.
Madis Kallas. Foto: Konstantin Sednev

Regionaalminister Madis Kallase (SDE) hinnangul on mõistlik pidada arutelu võimaluse üle kehtestada pankadele erakorraline maks ning need rahad suunata ühekordsetesse investeeringutesse.

«Praeguses majandusolukorras aitaksid need täiendavad rahasüstid kaasa kogu ühiskonna heaolule. Rasketel aegadel saavad need, kellel on see võimalus, anda pisut suurema panuse meie ühiskonda ning me ei tohiks karta pidada selle üle arutelu. Kõrge inflatsioon ja üldine elukalliduse tõus on tõsiasjad, mis mõjutavad inimeste igapäevaelu ja kindlustunnet,» kirjutas minister ühismeedias.

Valitsus on Kallase sõnul praegustel eelarvekõnelustel arutanud näiteks automaksu üle. «Selle kõrval peab riik pakkuma inimestele ka mingisugust alternatiivi – toimivat ja kvaliteetset ühistransporti. Seetõttu plaanime kaasajastada maakondliku ühistranspordisüsteemi, mille eesmärk on saada rohkem inimesi isiklikest autodest ühistransporti,» rõhutas ta, lisades, et selleks on vaja arendada ja laiendada kogu ühistranspordisüsteemi ning muuta see kasutajasõbralikumaks.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles