K, 29.11.2023

INTERVJUU ⟩ Reinsalu: tahame lõhkuda EKRE-Reformierakonna paari, Kõlvart on aga oht

Sergei Metlev
, Postimehe venekeelsete väljaannete peatoimetaja
Facebook
Comments 80
Automaksu vastane meeleavaldus riigikogu ees. Urmas Reinsalu.
Automaksu vastane meeleavaldus riigikogu ees. Urmas Reinsalu. Foto: Sander Ilvest

Erakond Isamaa on viimasel ajal paistnud silma Keskerakonna uue esimehe Mihhail Kõlvartiga rahulolematute tipp-poliitikute oma ridadesse meelitamisega. Kiiresti paranenud on ka erakonna kaua madalseisus püsinud toetusnäitajad. Isamaa esimees Urmas Reinsalu arvab, et Eesti poliitikas on toimumas suur valijate ümberjaotamine, ta näeb ohtu selles, et Mihhail Kõlvartil (KE) on tehnilisi võimeid saada peaministriks.

Pikalt Keskerakonna südames tegutsenud Jaanus Karilaid on üle tulnud Isamaasse ja on võtmas kaasa hulga võitluskaaslasi. Kuna tegemist on võimeka Keskerakonna ideoloogiga, on tal olnud Isamaaga põhimõttelisi lahkhelisid. Kuidas te nüüd need ületasite?

Ega tal ei olnud see kerge, ma kujutan ette inimlikult. Inimene on oma teadliku elu pühendanud ühe erakonna poliitikale. Aga ta tegi selle otsuse väärtusvalikuna, nii nagu minu hinnangul oli ka see Keskerakonna kongressi väga põhimõtteline väärtusvalik. Talle ei ole aktsepteeritav see väärtusvalik, vene kursi kujundamine Kõlvarti juhitavas Keskerakonnas, mida oleme ka viimaste päevade jooksul näinud domineerimas. Karilaid ei kavatse olla seda võimestav inimene. Kui ta otsustas liituda Isamaaga, järelikult talle oli aktsepteeritav meie meelsus.

Facebook
Comments 80

Märksõnad

Tagasi üles