Viljandimaa sotsid seadsid europarlamendi valimisteks üles ka Kajar Lemberi kandidatuuri

Postimees
Copy
Kajar Lemberi kohtuotsuse ettelugemisel maakohtus, mis oli 2022. aasta 14. detsembril.
Kajar Lemberi kohtuotsuse ettelugemisel maakohtus, mis oli 2022. aasta 14. detsembril. Foto: Sille Annuk

Viljandimaa sotsiaaldemokraadid esitasid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Euroopa Parlamendi valimisnimekirja kandidaatideks maaelu edendaja Tanel Talve ja ettevõtja Kajar Lemberi.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Viljandimaa piirkonna esimehe Helmen Küti sõnul arutati piirkonna üldkoosolekul põhjalikult neid nimesid, kes võiksid jõuda sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja.

«Marina Kaljurand ja Sven Mikser on oma tööd Euroopa Parlamendis teinud väga hästi. Paljud piirkonnad on nende kandidatuurid juba üles seadnud ja neile kuulub ka Viljandimaa sotsiaaldemokraatide toetus. Meie piirkond otsustas esitada Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja täiendavalt Tanel Talve ja Kajar Lemberi,» märkis Kütt.

Tartu endine abilinnapea Lember, kes on aastaid kohtuteed käinud, sai alles veebruari alguses õiguse teises kohtuastmes. Tartu ringkonnakohus jättis maakohtu otsuse muutmata ning mõistis ta altkäemaksu andmise ja toimingupiirangu rikkumise süüdistustes õigeks.

Koosolekul külalisena osalenud Tanel Talve kinnitusel soovib ta europarlamendis panustada Eesti maaelu arengusse. «Jätkaksin sellega, mida kõige paremini oskan - suhete loomise ja mõttekaaslaste leidmisega. Meie riigi edukus sõltub tugevate kogukondade olemasolust ja seetõttu teen kõik selleks, et Euroopa Liidu eelarvest jõuaks rohkem vahendeid maapiirkondadesse, mis omakorda võimaldab parandada avalike teenuste kättesaadavust,» märkis Talve.

Viljandimaa sotsiaaldemokraadid esitasid oma kandidaadid ka erakonna juhtorganite valimisteks, mis seisavad ees 16. märtsil Paides toimuval üldkogul. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehena toetavad nad Lauri Läänemetsa ning aseesimeestena Helmen Kütti, Anti Allast ja Jevgeni Ossinovskit. Juhatuse liikmetena seati üle Helmen Kütt, Anti Allas, Jevgeni Ossinovski ja Eiki Nestor, revisjonitoimkonda Urmas Suik ning aukohtusse Jaak Allik.

16. märtsil sõidab Viljandimaalt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogule 22 delegaati.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles