Koalitsioon leidis uue tööriista, et riigikogus töö tõkestamine peatada (11)

Mai-Brit Jürman
, ajakirjanik
Copy
EKRE poliitikud Mart ja Martin Helme kardavad, et elektroonilised valimised ei ole usaldusväärsed ega kontrollitavad, kuid põhiseaduskomisjoni esimees Terras rahustas neid, et ka elektroonilised valimised on legitiimsed.
EKRE poliitikud Mart ja Martin Helme kardavad, et elektroonilised valimised ei ole usaldusväärsed ega kontrollitavad, kuid põhiseaduskomisjoni esimees Terras rahustas neid, et ka elektroonilised valimised on legitiimsed. Foto: Tairo Lutter

Riigikogus oli kolmapäeval opositsioonierakondade obstruktsioon, koalitsioonierakonnad otsustasid esimest korda takistada töö tõkestamist vaheaegu piirates.

Opositsioonierakonnad on kasutanud riigikogus töö tõkestamise võimalust viimase aasta jooksul väga varmalt, seda eesotsas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE). Opositsioonierakonnad esitasid seaduseelnõudele kümneid või sadu muudatusettepanekuid ning istungite venitamiseks kasutasid võimalust võtta võimalikult palju vaheaegu, mis on tavaliselt kümme minutit pikad. Eesmärk oli võimalikult palju parlamendi tööd häirida ja raskendada seaduseelnõude vastuvõtmist.

Koalitsioon leidis aga uue viisi, kuidas obstruktsiooni peatada. EKRE esitas kolmapäeval riigikogus arutlemisel olnud elektroonilise hääletamise reegleid muutvale eelnõule 96 muudatusettepanekut. Kuid põhiseaduskomisjon sidus enamiku neist kimpudesse, mida EKRE nimetab ebaseaduslikuks.

Tagasi üles