ANALÜÜS Heldur Meerits: peaministrina jäi Kaja Kallasel maksimumsooritusest väga palju puudu (16)

Aimar Altosaar
, ajakirjanik
Copy
Oma pitseri jättis Kaja Kallase ametiajale idavedude skandaal, mis õõnestas tema autoriteeti ka valitsuspartnerite silmis.
Oma pitseri jättis Kaja Kallase ametiajale idavedude skandaal, mis õõnestas tema autoriteeti ka valitsuspartnerite silmis. Foto: Tairo Lutter

Mitmed poliitikavaatlejad ja majanduseksperdid näevad lahkuva peaministri Kaja Kallase (RE) töös pigem vigu ja tegematajätmisi kui saavutusi, avaldavad aga samas kahtlust tema koduerakonna võimes teha uue valitsusjuhi Kristen Michali käe all olulisi muutusi.

Kolme järjestikuse valitsuse peaminister Kaja Kallas (RE) lahkub peagi oma positsioonilt ja võtab hilissügisel vastu Euroopa Liidu kõrge välisesindaja ametikoha, millele ta on eelnevalt juba nimetatud. Kui aga Euroopa Parlament ei peaks teda siiski kohale kinnitama, ei saa ta ka enam praegusse ametisse tagasi, sest peaaegu kindlalt on tema erakonnakaaslane Kristen Michal seal juba ees.

Kõige kauem Eestis peaministri ametit pidanud Andrus Ansip (RE) on Kallast kui valitsusjuhti teravalt kritiseerinud. Muu hulgas on ta Postimehele öelnud: «Kui oled olnud kolm aastat peaminister ja sel ajal eelarvedefitsiit aina kasvab, siis tuleb endal peeglisse vaadata. Mingit õigustust ei ole öelda, et eelnevad valitsused on kõiges süüdi. Ei-ei, see on juhtunud praeguse peaministri ajal! Kui peaminister ise ei suuda vigu näha, tuleb see koht loovutada teisele, kes vähemalt üritab.»

Tagasi üles