Kurikuulsad vägistajavennad Paalbergid vabanesid vanglast

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Vangla.

FOTO: Marianne Loorents /Õhtuleht

Koolitüdrukute vägistamisega kurikuulsaks saanud vennad Priit ja Peeter Paalberg vabanesid möödunud nädala lõpus pärast pikka vangistusaega trellide tagant.

Paalbergidele mõistetud 11-aastane vangistusaeg lõppes pühapäeval, aga kuna tegemist oli puhkepäevaga, siis vabanesid nad vanglast juba reedel.

Paalbergid kandsid ära kogu neile mõistetud karistuse, kuna kohtud keeldusid võikaid kuritegusid sooritanud mehi korduvalt ennetähtaegselt vabastamast. Paalbergid taotlesid enda vabastamist alates 2007. aastast igal aastal, viimati mullu mais. Siis märkis kohus neid vanglasse jättes, et Paalbergide allumisvõime kriminaalhooldusele on kaheldav ning nende ennetähtaegne vabastamine riivaks ka ühiskonna õiglustunnet.

Harju maakohus mõistis 2002. aasta mais vennad süüdi vägistamises, ebaseaduslikus vabaduse võtmises, avalikus varguses ja röövimises ning mõistis neile 11-aastase vanglakaristuse. Selle otsuse jättis hiljem sügisel muutmata ka Tallinna ringkonnakohus. Riigikohus ei võtnud 2002. novembris vendade kaebust arutlusele.

Vennad Paalbergid eitasid nii eeluurimisel kui ka kohtus koolitüdrukute vägistamist, nende mobiiltelefonide röövimist ja ehete vargust, kuid tunnistasid tüdrukute jõuga kaasaviimist.

Harju politsei süüdistuse järgi viisid Peeter ja Priit Paalberg 2001. aasta 28. aprillil vägisi Raplamaal ühe paisjärve äärest Turbasse oma koju kaasa kaks sel ajal 16-aastast koolitüdrukut. Paalbergid tirisid tüdrukud oma auto peale ning viisid nad Harjumaal Turba lähedal asuvasse metsatallu. Seal sidusid vennad nad kaela- ja käsipidi toolidest ehitatud spetsiaalse puki külge ja vägistasid neid korduvalt.

Tüdrukud olid vägistajate küüsis kaks ööpäeva, kuid suutsid ennast lõpuks köidikutest vabastada ja minema joosta. Vennad Paalbergid olid sel ajal tööl autoremonditöökojas.

2001. aasta 30. aprillil sõitsid nii Rapla kui ka Harju kriminaalpolitseinikud tüdrukutelt saadud juhiste järgi Turbasse. Politsei varitses vägistajaid peaaegu kaheksa tundi, enne kui talu õuele sõitis sama Saab, millega tüdrukud olid mõni päev varem sinna vägisi toodud.

Ehkki relvastatud vennad üritasid politseinikke märgates põgeneda, sundisid kaks hoiatuslasku ja läbilastud rehv neid kohale jääma.

Politseinikud leidsid vendade autost ebaseadusliku jahipüssi ja gaasipüstoli ning vintpüssipadruneid.

Mõlemad vennad on varem vägistamise eest vangis istunud, vanem vend ka tapmise ja hulga varavastaste kuritegude eest.

Politsei kahtlustab, et vennad Paalbergid võivad olla seotud veel mitme tüdruku vägistamise ja kadumisega, kuid seni ei ole õnnestunud selle kohta tõendeid leida.

Tagasi üles