Nestor: Reformierakond vajab uut kuvandit

Karin Kangro
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eiki Nestor
Eiki Nestor Foto: Peeter Langovits / Postimees

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor ütles erakondade toetusuuringu värskeid tulemusi kommenteerides, et tegu on kohalike valimiste järellainetusega ja suurt üllatust nendes ei ole.

Parteide populaarsustabelis hoiab jätkuvalt esikohta opositsiooniline Keskerakond, mille toetus on tõusnud seniselt 29 protsendilt 32 protsendile. Sellest kõrgem oli partei reiting viimati 2009. aastal.

Nestor ütles Keskerakonna toetusest rääkides, et tegelikult on partei juba kaks kuud nii-öelda pildilt kadunud. «Teinekord kipub ka nii olema, et vahel tõuseb mõnel reiting siis, kui neid üldse näha pole,» märkis ta.

Teinekord kipub ka nii olema, et vahel tõuseb mõnel reiting siis, kui neid üldse näha pole.

23-protsendilise toetusega SDE-le järgneb viimastel kuudel jõudsalt populaarsust kogunud Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), mille toetus langes novembri 22 protsendilt 20 protsendini detsembris.

Nestor pidas muutust loogiliseks, sest aasta läbi atraktiivset kampaaniaüritust korraldada ei saa. «Kuna aktiivse kampaania ja droonide lendamise aeg sai läbi, siis kindlasti selle mõju vähenes,» ütles ta.

Nestor nõustus ka politoloog Tõnis Saartsi arvamusega, öeldes, et kui vaadata IRLi toetust pikemal perioodil, võib arvata, et erakond on endale võitnud osa Reformierakonna senistest toetajatest.

Neljandat kohta hoiabki populaarsustabelis Reformierakond. Kui septembris toetas erakonda 21 ja oktoobris 22 protsenti küsitlusele vastanuist, siis novembris kukkus partei toetus rekordiliselt madalale, 18 protsendile. Detsembris oli erakonna toetus ühe protsendipunkti võrra suurem ehk 19 protsenti.

Nestori hinnangul vajab Reformierakond uut kuvandit, mis eeldab mitmeid muudatusi, nende seas ka uue liidri valimist. «Nii kaua, kuni seda ei juhtu, ei saa nad ka loota, et nad tõuseksid uuesti sinna, kus nad on pikka aega harjunud olema,» ütles ta.

TNS Emor esitab erakondade toetuse nende vastajate põhjal, kel on erakondlik eelistus olemas. Neid inimesi, kes ei osanud eelistada ühtki parteid, oli detsembris 31 protsenti.

Erakondade igakuise populaarsusuuringu käigus küsitles uuringufirma 906 valimisealist kodanikku.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles