/nginx/o/2010/12/13/483606t1hbd6f.jpg)
President Toomas Hendrik Ilves jättis täna välja kuulutamata ja saatis riigikogusse tagasi seal 16. detsembril vastu võetud liiklusseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse.
«Nimetatud seaduse jõustumisel ei oleks üheselt selge, milline liiklust korraldav normistik Eestis 1. jaanuaril 2011 kehtib. Liikluseeskirja eiramine on karistatav ja tekitatud kahjud tuleb hüvitada. Olukord, kus Eestis ei ole liiklejatel objektiivselt võimalik teada, millised on liikluses nende õigused ja kohustused, on vastuolus põhiseaduses ette nähtud õigusriigi ja õigusselguse põhimõttega,» põhjendas Ilves.
Riigipea hinnangul võiks riigikogu erakorraliselt ja kiiresti kokku tulla ning seaduse jõustumispäevaga seotud vastuolud seadusest kõrvaldada.
«Liiklust reguleerivad seadused puudutavad meist igaüht ja iga päev. Siin peab kõik olema üheselt selge,» lisas Ilves.
Liiklusseaduse valupunktiks on asjaolu, et hiljuti tehtud muudatus, mis lükkab seaduse jõustumise kuue kuu võrra edasi, jõustub ise alles järgmise aasta 1. juulil ning seega jõustuks uus liiklusseadus siiski varasema kava järgi 1. jaanuarist.