Reformierakonna juhatus kogunes arutama Meikari väljaheitmist
Ajakohastatud kell 11.19

Reformierakonna juhatus kogunes täna ennelõunal arutama Nõmme piirkonnaorganisatsiooni ettepanekut riigikogu endine liige Silver Meikar parteist välja heita.

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk kinnitas hommikul Postimehele, et Nõmme piirkonna juhatus on sellise ettepaneku esitanud ning erakonna juhatus arutab seda täna ennelõunal.

Kukk teatas juba eile pressiesindaja vahendusel, et kui piirkond sellise avalduse teeb, siis Reformierakonna juhatus seda kindlasti ka arutab. «Oleme hiljuti arvanud erakonnast välja inimesed, kes osalesid Viljandi politseinike vastu suunatud kakluses, ja see ei ole ebatavaline, et arvame inimesi välja või arutame seda,» lisas ta.

Reformierakonna põhikirja kohaselt otsustab liikmekohustusi rikkunud inimese väljaheitmise erakonna juhatus piirkondliku juhatuse või aukohtu ettepanekul.

Erakonna liige on põhikirja järgi kohustatud kinni pidama põhikirjast, täitma erakonna juhtorganite otsuseid, maksma liikmemaksu, võtma partei juhtorganitesse valituna aktiivselt osa nende tööst ning mitte osalema mis tahes grupi, ühenduse või organisatsiooni töös, mille eesmärgid või tegevus on erakonna programmiliste põhimõtetega vastuolus. Samuti peab liige aitama oma igapäevase tegevusega kaasa erakonna maine tõusule.

Tänavu mais, pärast Meikari arvamusloo ilmumist Postimehes, alustas riigiprokuratuur Reformierakonna rahastamisskeemide uurimiseks kriminaalmenetlust. Alates 1997. aasta novembrist Reformierakonda kuuluv Meikar kirjutas toona, et annetas parteile aastatel 2009–2010 115 000 krooni, mis ei olnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Eelmisel nädalal otsustas prokuratuur menetluse lõpetada, leides, et kogutud tõenditest süüdistuse esitamiseks ei piisa.

Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ütles pärast kriminaalmenetluse lõpetamist BNSile, et menetluse käigus mitmetele inimestele põhjustatud kannatusi ei korva keegi.

«Minu hinnangul kriminaalasi teistmoodi lõppeda ei saanudki – kui süütegu pole, ei saa ka süüdistust esitada ja seega pole alust kohtulikuks aruteluks. Täna on aga mitmeid isikuid avalikkuses alusetult süüdistatud, külvatud kahtlusi ning põhjustatud kannatusi. Seda ei korva mitte keegi,» lausus ta eelmisel nädalal ja lisas, et õnneks on ühiskond avaliku arvamuse küsitluste järgi seda ülekohut mõistnud.

Tagasi üles