Libertas Eesti Erakond osaleb europarlamendi valimistel

Libertase partei asutaja Euroopas, iiri ärimees Declan Ganley.

FOTO: AP / Scanpix

Varem Demokraatliku Partei nime kandnud Libertas Eesti Erakond kavatseb osaleda europarlamendi valimistel.

Erakonna esimees Jaan Laas kinnitas BNSile partei soovi esitada valimistel oma nimekiri, kuid märkis, et konkreetsetest kandidaatidest on veel vara rääkida.

«Esmalt peab erakonna juhatus nimekirja kinnitama ja alles siis saame avaldada, kelle me valimistel üles seame,» lisas Laas.

Ta märkis, et valimisnimekirja esitamiseks on erakonnal aega 23. aprillini.

Kuni tänavu märtsini Demokraatliku Partei nime kandnud erakond asutati 1994. aasta 29. novembril Tallinnas ja kuni 2001. aasta veebruarini kandis see nime Eesti Sinine Erakond (ESE). Märtsi keskpaiga seisuga kuulus erakonda 1008 inimest.

Mullu veebruaris tegi Harju maakohtu registriosakond erakonnale sundlõpetamise hoiatuse, kuna toona oli nende nimekirjas vaid 920 liiget. Demokraatide liikmete arv langes alla erakonnana tegutsemiseks vajaliku tuhande, sest partei pidi oma liikmete hulgast välja arvama 78 inimest, kes kuulusid samaaegselt ka mõnda teise erakonda.

Mais pöördus registriosakond Harju maakohtu poole, kes loobus demokraatide sundlõpetamisest ja andis neile oma liikmete arvestuse korrastamiseks lisaaega.

Tagasi üles