Prokurör nõudis ministri eksnõunikule tingimisi vangistust

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Anders Tsahkna
Anders Tsahkna Foto: Egert Kamenik

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus nõudis reedel Harju maakohtus jätkunud protsessil mitmes kuriteos süüdistatavale sotsiaalministri reformierakondlasest eksnõunikule Anders Tsahknale tingimisi vangistust.

Prokuröri hinnangul on Tsahkna süü tõendatud pistise võtmises, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises ning kohus peaks talle määramat pooleteise aasta pikkuse tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga. Juriidilise isikuna kohtu all olevale Balti Radiodiagnostika OÜ-le nõudis Evestus 6000 euro suurust rahalist karistust.

Tsahkna ise kinnitas kohtule, et pole midagi ebaseaduslikku teinud ning ka tema ja Balti Radiodiagnostika kaitsja leidis, et kohus peaks langetama õigeksmõistva otsuse.

Kohus kuulutab lahendi 14. detsembril.

Algselt lasus Tsahknal süüdistus ka mõjuvõimuga kauplemises, kuid lähtuvalt riigikohtu lahendist mõjuvõimuga kauplemises süüdistatud Mati Eliste kriminaalasjas loobus prokuratuur sellest tänavu mais.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi kasutas Anders Tsahkna sotsiaalministri nõuniku ametikohal töötades korduvalt ebaseaduslikult ära oma ametikohast tulenevat mõjuvõimu ning mõjutas erinevaid sotsiaalministeeriumi ametnikke ning koostööpartnereid tegema tema enda või tema sugulaste ja tuttavate jaoks soodsaid otsuseid ning tehinguid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles