Ka Ida prefektuuri korrakaitsebüroo juht lahkub skandaali tõttu ametist

Ida prefektuuri korrakaitsebüroo juht Tarmo Tammiste.

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Ida prefektuuri korrakaitsebüroo juht Tarmo Tammiste loobub ametist, kuna tunneb endal vastutust taatlemata mõõteseadmete kasutamise juhtumis.

Ida prefektuuri korrakaitsebüroo juht Tarmo Tammiste teatas, et tunneb endal vastutust taatlemata kiirusemõõteseadmete juhtumi lahendamiseks antud korralduste mittetäitmise ees ning ei pea võimalikuks jätkata büroo juhina, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Postimehele.

Uue korrakaitsebüroo juhi leidmiseks on kuulutatud välja konkurss, seni täidab büroo juhi kohuseid edasi Tarmo Tammiste.

Taatlemata mõõteseadmete kasutamise skandaali tõttu on lahkumisavalduse esitanud ka PPA peadirektor Raivo Küüt ning Ida prefektuuri juht Aldis Alus, kes vabastati ametist eile. Tema viidi üle PPA administratsiooni finantsbüroo juhtimisarvestuse talituse politseinõuniku ametikohale.

ETV saade «Pealtnägija» avalikustas korralageduse politseis, mille ametkonna tippjuhid alates peadirektor Raivo Küüdist olid teadlikult maha vaikinud. Märtsis paljastas PPA sisekontroll Ida prefektuuri liiklustalituses toimunud kuritahtliku valetamise ning peadirektorile tehti ettepanek karistada viit süüdlast.

Küüt ja tema meeskond valis aga ausa ülestunnistuse ja hetkelise häbi asemel lahenduse, kus mitte kedagi ei karistatud, ohvreid ei teavitatud, avalikkust ei informeeritud ja lugu pandi lihtsalt kalevi alla.

Mõni minut pärast ETV saates «Pealtnägija» näidatud loos taatlemata kiirusemõõtjaga töö tegemisest teatas politsei- ja piirivalveamet oma Facebooki’i lehel, et liiklustalituse juht Alvar Ottokar lahkus oma kohalt.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles